EFOP-5.2.1- 17-2017-00009: 2020. évi híreink

2019. | 02. | 28. Prevenciós foglalkozás

2019.02.28.-án megrendezésre került egy prevenciós foglalkozás Abaújszántó Szent István tér 1. szám alatt. A foglalkozás tárgya a „Szülői felelősség, szülőtípusok” volt. Bevezetésként mindenki lehetőséget kapott, hogy beszélhessen arról, milyen érzés volt szülővé válni, hogyan élték meg a nagycsaládossá válást a hétköznapokban és mennyire jelentett gondot számukra a szeretet megosztása gyermekeik között. Érdekes volt, hogy rövid időn belül megnyíltak és őszintén tárták fel belső érzéseiket. Igyekeztünk kellő időkeretet biztosítani számukra, hogy nyugodtan beszéljék ki magukból mindazt, amit most megakarnak osztani a közösség tagjaival. Rövid szünetet követően folytattuk a megbeszélésünket, melynek a témája a szülőtípusok ismertetése volt. Tíz féle szülőtípus bemutatását ismertettük. Előzetesen megkértük őket arra, hogy a hallottak alapján próbálják elhelyezni magukat oda, amelyik legjobban jellemző rájuk, ahol magukra ismernek. Érdeklődéssel figyeltek, léthatóan meglepte őket mennyi azonosságot fedeznek fel önmagukban a hallottak alapján. Az önismereti tréning mindenki számára nyújtott hasznos információkat, szeretnék, ha folytatnánk ilyen témájú beszélgetéseket a közeljövőben, akár egyénileg is.

2019. | 02. | 26. Betegségek megelőzése klubfoglalkozás

2019.02.26.-án Abaújszántón megtartottuk a Betegség megelőzése (vitaminok szerepe az egészség megőrzésében) témakörű klubfoglalkozásunkat. A résztvevők izgalommal várták, hogy milyen meglepetéssel készültünk számukra. A szülők és a gyerekek is érdeklődve hallgatták a számukra lehető legérdekesebb és egyszerűsített formában megközelített témaköröket, így bátran reagáltak és kapcsolódtak be a kérdésfeltevésbe. A témában Madárné Turi Erzsébet tartott előadást. A foglalkozáson öt fordulós csapatjátékot tartottunk a családok számára, melyek mindegyike a foglalkozáson feldolgozott anyaghoz kapcsolódott. A fordulók zárásaként a csapatkapitányok mutatták be a közönség számára alkotásaikat és ismertették a kérdésekre adott válaszaikat. A játékok után közösen készítettünk el egy gyümölcssalátát, melyet mindenki szívesen fogyasztott. A közös rendrakás után elköszöntek egymástól a családok és jókedvűen indultak haza.

2019. | 02. | 22. Egészséges életmód rendezvény

2019.02.22.- én Az egészség fogalma, egészséges életmód témakörű rendezvényünk került megrendezésre Abaújszántón. A rendezvényen, a résztvevő családoknak lehetőségük nyílt betekinteni az egészséges étrend kialakításának folyamatába a program mentorával folytatott beszélgetés útján. A résztvevőkkel közösen kiválasztottunk egy ételsort, melyet az ő segítségükkel együttesen elkészítettünk. Ez idő alatt a férfiak és a kisebb gyerekek közösen játszottak, ismerkedtek egymással. Az elkészült vacsora közös elfogyasztása után, a rendrakás befejeztével a programot lezártuk. A rendezvényről érkezett pozitív visszajelzések alapján újabb Egészséges életmód programot tartottunk meg 2019.03.12-én Érzékszerveink témakörben. A rendezvényen a résztvevők témakörökre bontva egyenként ismerkedtek meg az érzékszervekkel és fontosságukkal egy-egy jó hangulatú, a mentorral folytatott beszélgetés keretében. A program további részében egyéni és csoportos feladatokat oldhattak meg a résztvevők játékos formában.

2019. | 02. | 21. Prevenciós foglalkozás

2019.02.21-én, Alsóvadászon első alkalommal tartottunk prevenciós foglalkozást, melynek témája az iskolai agresszió kezeléséhez szükséges szülői segítség volt. Bevezetésként mindenki lehetőséget kapott, hogy beszélhessen arról, milyen érzés volt szülővé válni, hogyan élték meg a nagycsaládossá válást a hétköznapokban és mennyire jelentett gondot számukra a szeretet megosztása gyermekeik között. Majd a találkozón a jelenlévők előadást hallgattak meg az agresszió fajtáiról és arról miért és milyen okok miatt lehet a gyermekeknél verbalitást követően agresszív viselkedés egymással és a tanárral szemben. Az előadást követően interaktív formában egy-egy gyermekre lebontva beszéltük meg a problémákat. Tóth Andrea különböző technikai segítséget adott arról, hogy lehetne az iskolai környezeten kívül tartani a problémák gyökereit, okait és az abból adódó feszültségeket is. Power pointos vetítéssel ért végett a mai klubfoglalkozás.

2019. | 02. | 21. Farsangi receptklub

2019.02.21 napján, Felsőzsolcán megszerveztük a Farsangi receptklub foglalkozásunkat. Ez volt az első családi receptklub foglalkozás, mely iránt nagy volt az érdeklődés. A megjelenteknek tetszett a farsangi fánk készítés ötlete. Voltak olyan résztvevők, akik még nem készítettek fánkot, de örömmel kapcsolódtak be a konyhai munkálatokba. A sütés végeztével jó hangulatban fogyasztották el az elkészült fánkokat, ki lekvárral, ki anélkül. Az étkezést követően beszélgettünk a részvevőkkel, ahol kiderült, hogy ők otthon nem készítenek lekvárt, sőt otthon nem tartanak tartós élelmiszert. Célul tűztük ki, hogy ezen a hozzáálláson változtatnunk kell a foglalkozások alkalmával, persze csak lépésről lépésre. A résztvevők közül többen jelezték, hogy várják a következő alkalmat, amin az általunk választott ételeket készíthetik majd el. A foglalkozás jól sikerült, gyorsan eltelt a délután.

2019. | 02. | 15. Családi délután

2019.02.15-én a családi délután rendezvényén a farsang jegyében találkoztunk az iskola tanulóival és a szülőkkel is Alsóvadászon, az alsóvadászi általános iskola épületében. Így közös délutáni program jöhetett létre, ahol elsőként a diákok mutatták be a szórakoztató műsorukat jelmezbe öltözve, majd az egyéni fellépések után, volt lehetőségünk a résztvevő gyerekek szüleivel is találkozni. Az előadások alatt láthatóan mindenki jól szórakozott. A bemutató után egy beszélgetést alakítottunk ki, ahol röviden elmondtuk a szabadidős programok lehetőségeit, mint pl.: kirándulás, tábor, közös főzés, családi napok. Külön kitértünk a májusi országos rendezvényre is. A mai nap alapján elmondható, hogy a szülők és a gyerekek szívesen vesznek részt a következő rendezvényeken is.

2019. | 02. | 15. Szülői klub foglalkozássorozat

2019.02.15-én Abaújszántón megrendezésre került a Szülő klub foglalkozássorozatunk programindító megbeszélése. A program fő célja a résztvevő családokkal az együttműködési megállapodás megismertetése, valamint a családi és egyéni felmérőlapok kitöltése volt. A meghívóban meghirdetett időpontra folyamatosan érkeztek a családok. A gyermekeknek rajztáblákat biztosítottunk, hogy boldogan elfoglalhassák magukat, amíg a felnőttekkel egy kötetlen beszélgetést alakítottunk ki. Az eseményen vázoltuk a foglalkozások ütemezését és utaltunk az ezeken belüli témakörökre. A résztvevő családok számára átnyújtottunk egy asztali naptárat, melyben rögzíthették a soron következő események időpontjait. Láthatóan nagyon tetszett nekik az odafigyelés, meg is jegyezték, hogy mindig is vártak egy olyan lehetőségre, ahol ők is fontosnak érezhetik magukat. A családok összességében jól fogadták a sűrűre tervezett két hónap programját és izgatottan várják a következő alkalommal megrendezni kívánt eseményt.

A megvalósult műhelymunkák fotói 2018. 07 .17. | 2018. 08. 22.
2018. | 08. | 22. Műhelymunka

2018.08.22.-én műhelymunka valósult meg 15 fő részvételével Felsőzsolcán. A szolgáltatói szerep ellátásához szükséges fejlesztéseket irányító team és szakmai megvalósító csoport létrehozása és működtetése; a megvalósításban résztvevők felkészítése az innovációhoz kapcsolódó specifikus tudás megszerzése érdekében, folyamatos műhelymunka 6 alkalom: Érintett témák – megkülönböztetett társadalmi csoportok: mély szegénységben élők és lehetőségeik, anyagi helyzettel kapcsolatos szemléletformálás, fogyatékkal élők és megítélésük, társadalmi integráció elősegítése.

2018. | 08. | 21. Műhelymunka

2018.08.21. Műhelymunka Alsóvadász: Az érintett intézmények közti kapcsolatfelvétel, az együttműködés kereteinek kialakítása, eljárások kidolgozása az együttműködésre. az eredmények elismerésére témájú műhelymunka 6 alkalom: A műhelymunka során a korábbi három alkalommal összesített, különböző területek problémáit kezelő gyakorlatok, megoldások egyesítése történt meg, majd ezeket felhasználva véglegesítésre került a projektben használható konkrét eljárás és a hozzá kapcsolódó ütemezés.

2018. | 08. | 17. Műhelymunka

2018.08.17.-én műhelymunka valósult meg Abaújszántón. A szolgáltatói szerep ellátásához szükséges fejlesztéseket irányító team és szakmai megvalósító csoport létrehozása és működtetése; a megvalósításban résztvevők felkészítése az innovációhoz kapcsolódó specifikus tudás megszerzése érdekében, folyamatos műhelymunka 5 alkalom: Érintett témák – gyermekeket és fiatalokat érintő problémák megbeszélése történt meg (hátrányos megkülönböztetés az iskolában és a közösségekben), a felmerült probléma megoldására alkalmazható beavatkozások megbeszélése. A kallódó fiatalok, elzüllésének és megelőzésének módszereinek megbeszélése.