EFOP-5.2.1- 17-2017-00009: 2020. évi híreink

2018. | 08. | 16. Műhelymunka

2018.08.16.-án 15 fő részvételével műhelymunka valósult meg Szikszón. Az érintett intézmények közti kapcsolatfelvétel, az együttműködés kereteinek kialakítása, eljárások kidolgozása az együttműködésre. az eredmények elismerésére témájú műhelymunka 5 alkalom: Az egyházi feladatellátás során tapasztalható, egyházat látogató személyek – főként lelki – problémáit kezelő tevékenységek, megoldások kerültek bemutatásra (lelki támogatás, tanácsadás, közösségépítő és közösségfejlesztő tevékenységek).

2018. | 08. | 08. Műhelymunka

2018.08.08. Műhelymunka Szikszó: A szolgáltatói szerep ellátásához szükséges fejlesztéseket irányító team és szakmai megvalósító csoport létrehozása és működtetése; a megvalósításban résztvevők felkészítése az innovációhoz kapcsolódó specifikus tudás megszerzése érdekében, folyamatos műhelymunka 4 alkalom: A résztvevők számára esettanulmányokat, helyzetfelméréseket átadása történt meg. Az elkészült javaslatok, megoldásminták közösen kiértékelésre kerültek, így fejlesztve a résztvevők tudását és látásmódját, illetve felkészítve őket a projektben kezelendő problémák sikeres megoldására.

2018. | 08. | 07. Műhelymunka

2018.08.07.-én műhelymunka valósult meg 15 fő részvételével Abaújszántón. Az érintett intézmények közti kapcsolatfelvétel, az együttműködés kereteinek kialakítása, eljárások kidolgozása az együttműködésre. az eredmények elismerésére témájú műhelymunka 4 alkalom: Az együttműködő partner, a Felsőzsolcai Szent István Katolikus Általános iskola képviselője az iskoláskorú gyermekeket érintő leggyakoribb problémák megoldására szolgáló jó gyakorlatokat, foglalkozásokat mutatott be.

2018. | 07. | 31. Műhelymunka

2018.07.31. Műhelymunka Szikszón. A szolgáltatói szerep ellátásához szükséges fejlesztéseket irányító team és szakmai megvalósító csoport létrehozása és működtetése; a megvalósításban résztvevők felkészítése az innovációhoz kapcsolódó specifikus tudás megszerzése érdekében, folyamatos műhelymunka 3 alkalom : Ismertetésre került az ÖMÉFA eddigi közösségépítő, közösségfejlesztő tevékenysége, bemutatásra kerültek a megvalósított beavatkozások, személyre szabott segítségnyújtáshoz kapcsolódó módszerek, amelyeket gyakorlati példákon keresztül is szemléltettünk. A résztvevők számára lehetőség nyílt a kérdések feltevésére.

2018. | 07. | 30. Műhelymunka

2018.07.30.-án műhelymunka valósult meg Alsóvadászon. Az érintett intézmények közti kapcsolatfelvétel, az együttműködés kereteinek kialakítása, eljárások kidolgozása az együttműködésre. az eredmények elismerésére témájú műhelymunka 3 alkalom: A műhelymunka során az együttműködő partnerek ismertették hasznos ötleteiket, jó gyakorlataikat, cselekvési terveiket a korábbi műhelymunkán összesített problémák kezelésére, megoldására.

2018. | 07. | 25. Műhelymunka

2018.07.25.-én műhelymunka valósult meg Szikszón. A szolgáltatói szerep ellátásához szükséges fejlesztéseket irányító team és szakmai megvalósító csoport létrehozása és működtetése; a megvalósításban résztvevők felkészítése az innovációhoz kapcsolódó specifikus tudás megszerzése érdekében, folyamatos műhelymunka 2 alkalom: A projekt szakmai megvalósításában résztvevő munkatársak és feladataik bemutatása történt meg a projektben részt vevő együttműködő partnerek számára. Az ÖMÉFA munkatársai, szakmai megvalósításban résztvevő kollégái megismerkedtek az együttműködő partnerekkel, közös ötletbörzét valósítottak meg.

2018. | 07. | 24. Műhelymunka

2018.07.24.-én műhelymunka valósult meg Szikszón. Az érintett intézmények közti kapcsolatfelvétel, az együttműködés kereteinek kialakítása, eljárások kidolgozása az együttműködésre. az eredmények elismerésére témájú műhelymunka 2 alkalom: A projektben megvalósuló együttműködések kereteinek kialakítására került sor az együttműködő partnerek bevonásával. Az együttműködő partnerek képviselői röviden bemutatták tevékenységüket, nagy vonalakban felvázolták az általuk kezelni kívánt helyi társadalmi problémákat.

2018. | 07. | 18. Műhelymunka

2018.07.18. Műhelymunka Szikszón: A szolgáltatói szerep ellátásához szükséges fejlesztéseket irányító team és szakmai megvalósító csoport létrehozása és működtetése; a megvalósításban résztvevők felkészítése az innovációhoz kapcsolódó specifikus tudás megszerzése érdekében, folyamatos műhelymunka 1 alkalom: A műhelymunka során a szolgáltatói szerep ellátáshoz szükséges fejlesztéseket irányító team és szakmai megvalósító csoport létrehozása, a felelősök kijelölése és a felelősök által elvégezendő tevékenységek, feladatok ismertetése, kiosztása történt meg.

2018. | 07. | 17. Műhelymunka

2018.07.17.-én műhelymunka valósult meg Abaújszántón. Az érintett intézmények közti kapcsolatfelvétel, az együttműködés kereteinek kialakítása, eljárások kidolgozása az együttműködésre. az eredmények elismerésére témájú műhelymunka 1 alkalom: A műhelymunka során a tapasztalatszerzési és együttműködési terv előkészítése, összeállítása történt meg. Az egyeztetés keretében összesítésre és ismertetésre kerültek a tapasztalatszerzés és együttműködés folyamatához szükséges tevékenységek, illetve kijelölésre kerültek az egyes feladatok vezetésért felelős személyek, kapcsolattartók.

2018. | 05. | 03.
ÖNÁLLÓ MÁSSÁG ÉLETMINŐSÉG FEJLESZTŐ
ALAPÍTVÁNY

SAJTÓKÖZLEMÉNY

MEGKEZDŐDÖTT A TÁRSADALMI INNOVÁCIÓ KIFEJLESZTÉSE AZ ÖMÉFA-NÁL


Az Önálló Másság Életminőség Fejlesztő Alapítvány az Európai Unió forrásából 299.999.483 forint
vissza nem térítendő támogatást nyert az Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Program EFOP-5.2.1-
17-2017-00009 azonosítószámú „Társadalmi innováció kifejlesztése az ÖMÉFA-nál” című projekt
keretén belül.
A projekt célja olyan szolgáltatásfejlesztési kísérlet (pilot) megalkotása és kipróbálása, melyek a helyi,
megoldásra váró problémák kezeléséhez hozzájárulnak a szolgáltatási rendszerekbe beillesztve. A felhívás
céljaihoz illeszkedve a projekt célkitűzése a helyi társadalom körében fennálló problémák kezelése,
csökkentése, (újra) kialakulásának megelőzése, ennek érdekében új megoldások, szolgáltatások kidolgozása
és kipróbálása. A szolgáltatásfejlesztés alkalmazásával, a helyi problémák újszerű megközelítésével a korábbi
lehetőségek kibővülnek, megújulnak, helyükre új megoldások léphetnek, melyek az eddigieknél
eredményesebben szolgálhatják a felmerülő negatív hatások kezelését. A létrejövő pilot programelemei az
alábbi problémák és területek megoldására koncentrálnak:
– családokat és fiatalokat érintő szolgáltatások
– egészség megőrzése
– egész életen át tartó tanulás
– szociális ellátások és szolgáltatások, gyermekvédelem, gyermekjólét
– társadalmi felzárkóztatás és befogadás, marginalizálódott társadalmi csoportok társadalmi-gazdasági
integrációja
– bűnmegelőzés.
A projekt célja olyan tevékenységek, együttműködések kidolgozása és megvalósítása, melyek a településen
felmerülő problémák kezelését szolgálják, elsősorban a gyermek és család jólétet biztosítják. A projekt
keretében az alábbi tevékenységek kerülnek megvalósításra:
– új szolgáltatás, eljárások kidolgozása kísérleti megvalósítást követően a módszerek finomhangolása
a külső közreműködők tájékoztatása, kapcsolatfelvétel, kapcsolattartás
– fejlesztéseket irányító team és szakmai megvalósító csoport működtetése
– a szakmai megvalósítók részére tréningek, kompetenciafejlesztések megvalósítása
– szakmai programok és szolgáltatások kidolgozása, megvalósítása
– csapatépítő és szabadidős programok megvalósítása
– a pilot adaptációját segítő tevékenységek
– a projekt módszertani és szakmai összegzése online kiadványban
– a megvalósult módszerek kiértékelése, értékelési zárójelentés
Projekt megvalósítás kezdete: 2018.05.01.
Tervezett befejezése: 2022.04.30.
További információ kérhető:
Önálló Másság Életminőség Fejlesztő Alapítvány
Cím: 3526 Miskolc, Váltó utca 45.
E-mail: omefa.efop.521@gmail.com
Honlap: http://www.omefa.hu/

http://borsodefop.hu/

https://www.facebook.com/T%C3%A1rsadalmi-innov%C3%A1ci%C3%B3-kifejleszt%C3%A9se-az-%C3%96M%C3%89FA-n%C3%A1l-Efop52117201700009-112777260421180/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARCM5a0wxfKvhZ1WvyErd8H8mvu0AuIN5dL1jtJA9SUKDY0MheVf-IHSNqWgWmCxJNMiv58LTGgYrPJS